2018 m. archyvas

Atgal

Atpigo veršingumo nustatymo tyrimai

2018 08 22

Sumažėjo ankstyvojo karvių veršingumo nustatymo tyrimo kaina. Anksčiau tyrimas kainavo 5,65 Eur (be PVM), o nuo 2018 m. birželio 1 d. tyrimo kaina – 4,93 Eur (be PVM). Kontroliuojamoms bandoms papildomai taikoma 25 proc. nuolaida.
 
Ankstyvasis karvių veršingumo nustatymas – tai vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių galvijų bandos reprodukciją ir pelningumą. VĮ „„Pieno tyrimai“ laboratorijos specialistų naudojami IDEXX testai, kurių jautrumas siekia 98,8 proc., veršingumą nustato praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms po sėklinimo. Karvių veršingumo nustatymas iš pieno imunofermentiniu metodu yra atliekamas, siekiant aptikti ankstyvojo veršingumo baltymą (glikoproteiną (PAGs)), kuris sintetinamas placentoje, t. y. signalizuoja apie veršingumo faktą, o ne hormoninę būseną. Veršingumo metu ir tuoj pat po veršiavimosi šio baltymo lygis būna aukštas ir vėliau staigiai krinta. Kai karvė apvaisinama, jo lygis palaipsniui kyla ir nuo maždaug 28 dienos po apvaisinimo stabilizuojasi, todėl veršingumo baltymo lygis yra puikus ankstyvojo veršingumo indikatorius.
 
Veršingumo tyrimas gali būti atliekamas iš GPK mėginių, taip pat mėginius pristatant tiesiogiai VĮ „„Pieno tyrimams" atvykus į VĮ „„Pieno tyrimai“ laboratoriją arba mėginį perduodant vairuotojui-ekspeditoriui.
 
Informacija parengta remiantis www.pieno-tyrimai.lt