2018 m. archyvas

Atgal

Konsultacijos mišraus kontrolinio melžimo tema

2018 08 17

UAB „„Gyvulių produktyvumo kontrolė“ (GPK) konsultantai kontroliuojamų bandų savininkams nemokamai teikia konsultacijas įvairiais klausimais, tarp kurių – ir pagalba atliekant mišrų kontrolinį melžimą, melžiant bandoje atskiras karvių grupes, kai karvės yra melžiamos du kartus ir tris kartus.
 
Žemės ūkio bendrovė „„Vazniškiai" kontroliuojamoje karvių bandoje įvedė karvių grupes, kurios yra melžiamos tris kartus. GPK konsultantė Dr. Danguolė Urbšienė išsamiai konsultavo, kaip tinkamiausiai pritaikyti trikartinio melžimo būdą šioje bandoje. Jeigu visos bandoje esančios karvės visą laktaciją melžiamos tris kartus, produkcijos apskaita iš vienkartinio paros melžimo (AM/PM) yra nesudėtinga ir galimos paklaidos minimalios (iki 5 %), visoms karvėms naudojami alternatyvūs kontroliniai  melžimai (ryto, dienos, vakaro), atitinkamai kas mėnesį imami alternatyvių melžimų pieno primilžiai ir pieno mėginiai. Jeigu vienos karvės melžiamos 2, o kitos 3 ir vėliau 2 kartus, jau reikalinga sudėtingesnė apskaitos sistema (tiek dėl duomenų kaupimo, importo, tvarkymo, skaičiavimo modelių, tiek dėl pieno mėginių tyrimų).
 
GPK rinkodaros vadybininkė Gintarė Kisielienė kartu su Westfalijos Gea produktų grupės pardavimo vadovu Tadu Jaramičiumi rugpjūčio 16 d. lankėsi Vazniškių Žemės ūkio bendrovėje, siekiant užtikrinti teisingą dukart ir triskart melžiamų karvių duomenų kaupimą ir perkėlimą iš bandos valdymo programos GEA.
 
GPK specialistai ir konsultantai pasiruošę Jums padėti! Prašome kreiptis šiais kontaktais: Dr. Danguolė Urbšienė, tel. nr. 8 616 29157, el. p. danguole@gpk.lt, Gintarė Kisielienė, tel. nr. 8 636 46467 el. p. gintare.kisieliene@gpk.lt.
 

Parengė: Gintarė Kisielienė, GPK rinkodaros vadybininkė